Výhody čistenia parou oproti krtkovaniu

Máte problém s upchatím kanalizácie a hľadáte vhodné riešenie na problém, no nie ste si istý čo je efektívnejšie? Ste na správnom mieste. Na prvý pohľad sa môže zdať, že systémy používané na čistenie odpadovej kanalizácie majú rovnaký účinok s rozdielnou cenou. Nie je tomu tak.

Krtkovanie

Krtkovanie je často využívaný systém čistenia kanalizácie. Môže za to predovšetkým rýchlosť čistenia. V dnešnej dobe sa jedná o úsporu toho najvzácnejšieho a to času. Z krátkodobého hľadiska je to rozhodne najlepšie riešenie s istotou opätovnej potreby využitia služby v dohľadnej dobe.

Najväčšou nevýhodou krtkovania je samotný proces, využívaný pri čistení potrubí. Ide o vysokotlakové čistenie, ktoré ničí len tú najväčšiu nečistotu a vynecháva menšie miesta s nečistotou. Veľkým rizikom je tlak, ktorému je počas procesu, potrubie vystavené, miestami sa jedná o 155 barov. Kvôli takému tlaku môže potrubie prasknúť a začne splašková vody vytekať, čím častejšie budete využívať krtkovanie, tým vyššie je riziko pretrhnutia potrubia, na aké nebolo potrubie dimenzované.

Parné čistenie

Čistenie parou je v porovnaní s krtkovaním pomalšie. Po technickej stránke ide o čistenie vodnou parou s teplotou až do 150°C, kde tlak dosahuje od 6 do 10 barov. Odstraňovanie upchatých kanalizačných potrubí nie je jediná vlastnosť, ktorou disponuje proces čistenia parou. Má veľa vedľajších no zároveň žiadúcich efektov na vaše potrubie. Vodná para sa dostane do všetkých škál v potrubí. Ničí okrem nečistôt aj baktérie, roztoče, vodný kameň, usadeniny a plesne. Zároveň je veľmi šetrná k potrubiu preto nehrozia žiadne praskliny, oslabenie tesnenia, či neskoršie pretekanie potrubia. Táto metóda je vhodná napríklad pri pamiatkach, keramických potrubiach alebo starších nehnuteľnostiach.

Pomalšie, efektívnejšie a zároveň dlhotrvajúce, to je čistenie parou. Nespoliehajte sa na rýchle metódy čistenia s krátkodobým účinkom. Využite dlhotrvácne a efektívnejšie čistenie parou, ktoré vám zaručí pokoj od problémov na dlhé obdobie.   

Záver

Či sa už rozhodnete pre krtkovanie, alebo čistenie parou, myslite na výsledok, ktorý chcete dosiahnuť a aké následky budú mať obidve metódy na vaše potrubie. My sa Vám vieme zaručiť, že potrubie vyčistíme s najväčšou precíznosťou, ekologicky a bez chémie.